Šablóna:Vysokorýchlostné vlaky


Túto dokumentáciu [upraviť] [história] [obnoviť]
Dokumentácia Dokumentácia

Použitie

Niekdajšia definícia Vysokorýchlostný vlak je vlak idúci aspoň po časti trate rýchlosťou najmenej 250 km/h (Norma: UIC, CER a EU) - bola zrušená, a v súčasnosti si ju vykladá každá krajina po svojom.

Táto šablóna slúži pre zoskupenie podľa pôvodnej definície, tak sem nevkladajte pomalšie, tomuto kritériu nevyhovujúce - ako ETR 390, ETR 470, 680 ČD, Sm3-S220, ICE-T, ICE-TD, Krengetog, X2000, atď., ktoré sú zväčša v šablóne {{Naklápacie vlaky}} a Euromed s Vmax220.

Pozri ajAk máte otázku k tejto šablóne, alebo potrebujete jej rozšírenie a neviete ho správne naformátovať, pýtajte sa v diskusii k šablóne. Pokiaľ je potrebné šablónu urgentne opraviť, obráťte sa na technickú podporu. Na testovanie šablóny môžete vytvoriť testy šablóny.


This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Cover photo is available under CC BY 2.0 license.