Waterloo International (železničná stanica)

Súradnice: 51° 30′ 11.16″ s.š., 0° 06′ 47.52″ z.d.

Waterloo International
Stanica Waterloo
Umiestnenie
Miesto South Bank
Miestna autorita Lambeth
Prevádzka
Prevádzkovateľ Eurostar
Počet nástupíšť 5
Transport for London
Zóna 1
Dôležité dátumy Otvorenie 1994
Londýnska doprava
Zoznam londýnskych staníc: Underground | National Rail

Waterloo International je jednou zo železničných staníc v Londýne. Je priamo napojená na železničnú stanicu Waterloo. V období 14. 11. 1994 - 13. 11. 2007 bola konečnou stanicou pre medzinárodné vlaky TGV Eurostar prichádzajúce z Belgicka a Francúzska. Nachádza sa v mestskom obvode Lambeth.

História

Stanicu postavili na začiatku 90. rokov 20. storočia pri celkových nákladoch 130 miliónov libier. [1] Autorom návrhu stanice bola architektonická firma Nicholas Grimshaw & Partners. Stanica bola v dobe svojho otvorenia v roku 1994 ospevovaná najmä vďaka jej architektúre a získala niekoľko ocenení.

Dopravné spojenie

Stanica je priamo prepojená na londýnske metro. Na stanici Waterloo zastavujú tieto linky: Bakerloo, Northern, Jubilee a Waterloo & City Line.

Referencie

  1. structurae.de. Dostupné online. (po anglicky)

Galéria

Pozri aj

This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Cover photo is available under CC BY 2.0 license.