Wikipédia:Článok

Článok vo Wikipédii je definovaný ako stránka, ktorá obsahuje encyklopedickú alebo almanachovú informáciu (almanachovú znamená zoznamy, časové osi, tabuľky a pod.).

Špeciálne:Allpages generuje zoznam všetkých článkov slovenskej Wikipédie a en:Wikipedia:Statistics obsahuje štatistiky o Wikipédii a jej raste.

Článkom nie je žiadna stránka z iných menných priestorov.

Jednako len nie všetky stránky v mennom priestore článkov možno ozaj pokladať za články, najmä nie:

Automatická definícia používaná softwarom Mediawiki na určenie celkového počtu na Špeciálne:Statistics, hlavnej stránke ai. sa trocha líši:

  • akákoľvek stránka v mennom priestore článkov, ktorá nie je presmerovaním a obsahuje aspoň jeden wiki odkaz: môže sa jednať aj o interwiki odkaz na iný jazyk a nezáleží na tom, či existuje cieľová stránka alebo nie. Preto stránka nepočítaná ako článok musí byť nutne slepá, avšak nie je to dostatočná podmienka; pridanie kategórie (zrejme) postačuje na započítanie článku.

Software navyše v súčasnosti nedokáže rozlíšiť rozlišovaciu stránku ani výhonky (zdrojový kód {{Výhonok}} sám od seba žiaden odkaz, tj. hranaté zátvorky, neodkazuje) alebo šablóny zoznamov s minimálnym obsahom.

Pozri aj

This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Cover photo is available under CC BY 2.0 license.