Wikipédia:Kontakt

Táto stránka obsahuje informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať ohľadom rôznych záležitostí, ktoré sa týkajú Wikipédie.

Obsah článkov

Otázky autorských práv

Požiadavky

  • Ak potrebujete pomoc pokročilejších používateľov či správcov, môžete požiadať na stránke Wikipédia:Potrebujem pomoc.
  • Otázky na komunitu používateľov, požiadavky na technické podrobnosti prevádzky Wikipédie a pod. môžete klásť vo wiki Kaviarni.

Používatelia Wikipédie

  • Ak si prajete kontaktovať konkrétneho používateľa, môžete mu zanechať odkaz na jeho diskusnej stránke, uvedomte si však, že taký odkaz si bude môcť každý prečítať.
  • Ak potrebujete používateľa kontaktovať súkromne, skúste použiť odkaz Poslať e-mail tomuto používateľovi na jeho diskusnej stránke.
  • Ak potrebujete kontaktovať niektorého správcu, pozrite sa do zoznamu správcov.
  • Niektorých používateľov môžete zastihnúť aj na IRC diskusii (pozri nižšie).

Nadácia Wikimedia, tlačové kontakty

  • Ak chcete nadácii Wikimedia pomôcť sponzorským príspevkom alebo si kúpiť predmety s logom Wikipédie, pozrite si stránku s informáciami pre sponzorov.
  • E-mailový kontakt na nadáciu je board (zavináč) wikimedia (tečka) org. E-maily poslané na túto adresu si budú môcť prečítať všetci členovia Správnej rady a ďalší oficiálni zástupcovia nadácie.
  • Zástupcovia tlače môžu kontaktovať Wikipédiu e-mailom press (zavináč) wikimedia (bodka) org, prípadne telefonicky +1 727 231 0101. Ďalšie informácie sú uvedené na stránke wikimedia:Press (po anglicky).
  • Kontaktné informácie na miestnu organizáciu, ktorá podporuje projekty Nadácie Wikimedia sú na stránke Wikipédia:Wikimedia Slovenská republika

Technické problémy

Poštová adresa a ďalšie kontakty

Wikimedia Foundation Inc.
200 2nd Ave. South #358
St. Petersburg, FL 33701-4313
USA
WWW: http://wikimediafoundation.org
Telefon: +1 727 231 0101
Fax: +1 727 258 0207
E-mail: info@wikimedia.org

Konferencie

Ďalšie informácie sú na meta:Mailing list.

Internet Relay Chat

Diskusia o Wikipédii na IRC prebieha na sieti Freenode. Zoznam všetkých serverov nájdete na http://freenode.net/irc_servers.shtml. Pre SR je zrejme najvhodnejší viedenský server irc://capek.freenode.net. Ďalšie informácie sú na meta:IRC channels.

Okrem iného existujú nasledovné kanály:

Posledné zmeny slovenskej Wikipédie môžete živo sledovať na inom serveri:

Pozri aj

This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Cover photo is available under CC BY 2.0 license.