Wikipédia:Skratka

Zoznam všetkých dostupných skratiek Wikipédie je možné nájsť na Wikipédia:WP alebo WP:WP.

Čo je skratka Wikipédie?

"Skratky" vo Wikipédii sú špeciálne typy presmerovaní, ktoré môžu byť použité na rýchly prístup k niektorým stránkam.

Ako používať skratky

Skratky Wikipédie je možné zadať do vyhľadávania na rýchly prístup k danej stránke. Napríklad, môžete napísať "WP:R" do vyhľadávania a dostanete sa na túto stránku namiesto toho, aby ste museli vypisovať "Wikipédia:Skratka".

Alternatívne môžete použiť skratku v URL adrese. Napríklad, teraz si prezeráte stránku Wikipédia:Skratka v slovenčine. URL je http://sk.wikipedia.org/wiki/Wikipédia:Skratka.

Na túto stránku sa môžete dostať aj tak, že zmeníte "Wikipédia:Skratka" na "WP:R" v adrese a stlačíte Enter.

Skratky sa používajú veľkými písmenami, ale vyhľadávanie nie je case-sensitive. Teda môžete napísať aj "wp:r" namiesto "WP:R". Avšak použitie URL metódy vyžaduje, aby bola veľkosť písmen dodržaná.

Pridanie odkazu na stránku

Na stránku je možné pridať informáciu o skratke a to nasledovne: {{Skratka|[[WP:<x>]]}}. Napríklad, ak napíšete {{Skratka|[[WP:R]] alebo [[WP:RDR]]}}, na stránke sa zobrazí rovnaká informácia, ako je na tejto stránke hore.

This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Cover photo is available under CC BY 2.0 license.