Wikipédia:Wikipediáni

Wikipediáni sú ľudia, ktorí píšu a upravujú články pre Wikipédiu. Niekto by mohol namietnuť, že wikipedista by bolo oveľa lepšie označenie, tak ako encyklopedista označuje človeka, ktorý prispieva do encyklopédie. Koncovka v slove wikipedián na druhej strane označuje niekoho, kto je súčasťou skupiny alebo komunity. Takže v tomto zmysle sú wikipediáni ľudia utvárajúci komunitu Wikipédie. Diskusie o komunite Wikipédie nájdete napr. na Meta site (en) [1] a en:Wikipedia:Kto, prečo? (en).

Počet Wikipediánov narástol a v súčasnosti (17. apríl 2021) máme 201 803 redaktorských účtov, a tiež nemalé množstvo neregistrovaných prispievateľov. Detailnejšie štatistické informácie o Wikipédii nájdete na Wikipédia:Štatistika alebo na Wikipedia:Statistics (en).

Niektoré informácie o jednotlivých registrovaných Wikipediánoch môžete nájsť na ich redaktorských stránkach. Redaktori nie su povinní tieto stránky ani vytvárať ani na nich zverejňovať informácie.

Abecedný zoznam

Iné zoznamy

Všetky zoznamy sú prísne dobrovoľné. Odporúčame Vám, aby ste strávili svoj čas radšej kategorizovaním encyklopedického obsahu, ako kategorizovaním seba!

Zoznamy na Meta-Wiki

Asociácie Wikipediánov

Niektorí Wikipediáni vytvorili dobrovoľné asociácie na spoluprácu v rôznych aktivitách na Wikipédii.

Pozri aj

This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Cover photo is available under CC BY 2.0 license.